Süllő szezon

Süllő szezon

Zöldre vált a süllő-lámpa!

A süllő a legnépszerűbb ragadozó halunk. Ennek vannak egyértelmű okai. Talán mindenen túl pont a gasztronómiai szerepe az, ami meghatározza a népszerűségét. Persze nézni, kiismerni, megfogni is gyönyörűség, de azt nem lehet elvitatni, hogy talán a legfinomabb halunk az őshonos palettán. Most végre a tilalom után zöldre vált a süllő-lámpa és újra nyomába eredhetünk ezeknek a kecses, ezüstösen csillogó, titokzatos éjszakai vadászoknak.

Süllőre horgászni sokféleképpen lehet, nemcsak módszer szerint, hanem évszakok szerint is. A téli hideg napokat felváltja a májusi zsongás és amikor újra a vízen talál minket a jó szerencse süllőzés közben, legyen az csalihalas vagy halszeletes mártogatás, cincálás, plasztikos vagy wobbleres pergetés, egyszóval bármilyen módszer, az bizony ünnep. Ahogy a világ nyílik, úgy nyílnak a térbeli és időbeli lehetőségeink is, nem korlátoz már minket a csikorgó hideg, és sokszor éppen a hűvösebb éjjelek lesznek azok, amikor sikerrel zsákmányolhatunk süllőt.

A süllő a tavasz végére, május második felére már túl van a fészekőrzés időszakán, és beáll az éves "működésének" ritmusára. Mivel a fényt nem szereti, ezért napközben előszeretettel keresi az oxigéndús mélyebb vizeket és a rejtekeket. Bedőlt fák csontvázkoronájában bújik, kövek mellé áll be, elsüllyedt roncsok adják a búvólyét. Egy-egy jó búvóhely akár nagyobb bandában is megtartja a süllőt, és ezek az akadók a nappali pergetett plasztikos pecák ideális helyszínei.

A süllő ugyan ilyenkor alapvetően nem táplálkozik, de ha az orra előtt van a táplálék, arra azért odaver. A táplálkozás kiemelt időszaka ugyanis a fényváltástól fényváltásig terjedő időszak. Ilyenkor aktív igazából a süllő. Elhagyja a nappali tartózkodási helyeit, elemelkedik a fenékről és leköveti a zsákmányt. Ilyenkor mi is keressük az aktívan táplálkozó süllő jeleit, az ugatás szerű rövid, agresszív rablások hangjait.

A éjszakai süllőzés legfontosabb körülménye szintén a sikeres helyválasztás, pedig a letett botos módszerek nagyban különböznek a wobbleres pergetéstől. Legalábbis elsőre így tűnhet, de az igazság az, hogy mindkét módszer a táplálkozási szokások ismeretén alapul és a wobblerezés sem a balinos dobom-húzom, ami a csövön kifér alapon történik, hanem lassú és türelmes. Ez a csendes éjszakai süllővadászat az igazi egyéválás a természettel, melynek koronája a süllőfogás. Balatonon a süllőfogás a fogasfogás.

Tudjuk, hogy ez az a rész, ahol nem igen kell a népszerűsítés, már ami a módszert illeti, de azért azt el kell, hogy mondjuk, hogy a jó helyválasztás mellett a felszerelés a másik fontos "részletkérdés". Olyan mértékben fejlődik a felhasznált technológia, mind botokban, orsókban, zsinórokban, műcsalikban, amivel igen nehezen lehet csak lépést tartani. A jó ebben a nagy rohanásban, hogy nektek van egy barátotok a Jadabo. Mi ha nem is mindent, de sokmindent tudunk a süllőzésről és ennek megfelelően kiemelkedő szortimenttel várunk titeket az ár paletta minden szegmensében. 

Nézd meg a süllős videóinkat is, sok hasznos infó van benne:

BetöltésBetöltés ...

Gyártók


Kategóriák

IRON CLAW Slim Jim CB

Raktáron
270 Ft

IRON CLAW Slim Jim BP

Külső raktáron
270 Ft

Iron Claw Racker Shad MO Motoroil 12,5cm

Raktáron
1 000 Ft

IRON CLAW Just Shad BPI Baby Pike UV 14cm

Raktáron
900 Ft

Iron Claw Just Shad GHS Gold Shad UV 12cm

Raktáron
680 Ft

IRON CLAW Slim Jim BC 10cm

Raktáron
300 Ft

IRON CLAW Performance Round Head 3/0 / 10g / 3db

Külső raktáron
1 200 Ft

IRON CLAW Slim Jim RY 10cm

Raktáron
360 Ft

IRON CLAW Slim Jim CR

Raktáron
270 Ft

IRON CLAW Slim Jim RM 13cm

Raktáron
430 Ft

Iron Claw Just Shad Gumihal 7,5cm

Raktáron
380 Ft

IRON CLAW Slim Jim PI 10cm

Raktáron
360 Ft

IRON CLAW Slim Jim OB 13cm

Raktáron
430 Ft

IRON CLAW Slim Jim SP 10cm

Raktáron
360 Ft

IRON CLAW Skinny Jake 11cm CB

Raktáron
200 Ft

IRON CLAW Slim Jim OB 10cm

Raktáron
360 Ft